Hírek
2014. Március 18. 21:09, kedd |
Helyi
Forrás: Katasztrófavédelem
11. hét eseményei
Győr-Moson-Sopron megyében a fenti időszakban 86 eseményhez vonultak a katasztrófavédelem hivatásos tűzoltó egységei.
Tűzoltó egységeink 27 alkalommal tűzesethez, 49 alkalommal műszaki mentéshez, 10 alkalommal téves, szándékosan megtévesztő jelzésre vonultak. Az események során a 11. héten 11 fő sérült meg, 1 fő hunyt el.
Március 10-én, hétfőn a soproni hivatásos tűzoltókat riasztották a 84-es számú főút peresztegi elágazójához. A helyszínen egy személygépjármű és egy tehergépjármű ütközött. A járműveket a soproni tűzoltók áramtalanították. A baleset helyszínén teljes útzár mellett végezték el a műszaki mentést és a helyszínelést.
Március 12-én, szerda reggel a győri tűzoltók egy műszaki mentést hajtottak végre az M85-ös gyorsforgalmi út rábapatonai szakaszánál. A helyszínen egy sört szállító tehergépjármű rakománya 100-150 méter hosszan az úttestre borult. A tűzoltók a veszélyessé vált útszakasz megtisztításában, a balesetveszély elhárításában vettek részt. Az eset során személyi sérülés nem történt.
Március 13-án, csütörtök délután Vitnyéd és Agyagosszergény között a 85-ös számú főúton egy személygépjármű árokba hajtott. A kapuvári tűzoltók két sérült személyt emeltek ki a járműből, őket kórházba szállították. A tűzoltók a járművet áramtalanították. Az érintett útszakaszon félpályán haladt a forgalom.
Március 16-án harminchét esetben kellett a viharok okozta károkhoz vonulniuk vasárnap Győr-Moson-Sopron megye hivatásos tűzoltó egységeinek. A legtöbb helyen kidőlt fákat, leszakadt ágakat kellett eltávolítani az úttestről. Jelentősebb károk keletkeztek épületekben is, ezeknél a tűzoltók megszüntették a kialakult veszélyhelyzetet, több helyen cserép, tégla potyogott a háztetőről, vagy a szél által megbontott reklámtábla lógott a járdára. Jellemzően a győri, soproni és a mosonmagyaróvári járásban kellett a leggyakrabban beavatkozni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 06. 08:51, szombat | Sport
Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat
A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
2025. December 06. 08:50, szombat | Sport
Kós Hubert győzött 100 méteres hátúszásban a US Openen
Kós Hubert nyerte a 100 méteres hátúszás pénteki döntőjét a texasi Austinban zajló US Openen.

