Városlista
2026. augusztus 3, hétfő - Hermina

Hírek

2020. Július 31. 10:12, péntek | Belföld
Forrás: mti

Első- és másodfokú figyelmeztetéseket adtak ki péntekre

 Első- és másodfokú figyelmeztetéseket adtak ki péntekre

A hőség veszélye miatt első- és másodfokú figyelmeztetéseket is kiadott az Országos Meteorológiai Szolgálat péntekre.

Az MTI-hez délelőtt eljuttatott veszélyjelzésük szerint Baranya, Bács-Kiskun, Csongrád-Csanád és Tolna megyére adták ki a másodfokú figyelmeztetést. Ezekben a megyékben a napi középhőmérséklet 27 Celsius-fok felett alakulhat.

Budapesten, Pest, Békés, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Somogy, Vas, Veszprém és Zala megyében elsőfokú figyelmeztetés van érvényben.

Az előrejelzés szerint a legmagasabb hőmérséklet 28-35 fok között várható, de egy-egy helyen 36 fok sem kizárt. Késő estére általában 20-26 fok közé hűl le a levegő.

Felhívták a figyelmet arra is, hogy a figyelmeztetési értéket meghaladó, 7,7-es (nagyon erős) UV-B sugárzás várható.

Kiemelték továbbá, hogy napközben a délnyugati határsávban alakulhat ki egy-egy zivatar, átmenetileg viharos (60-80 kilométer/órás) széllökések, néhol jégeső, illetve intenzív csapadékhullás kíséretében. Zivatarveszély miatt Baranya, Somogy és Zala megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld

Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn

Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.

2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld

Hétvégéig marad a forróság, enyhülés szombattól jöhet

Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld

Kapitány István: 700 megawattal kevesebbet fogyasztottak a csúcsidőszakban a magyarok

Vasárnap este 19 órakor, a csúcsidőszakban 5700 megawatt volt az ország terhelése a tervezett 6400 helyett, így 700 megawattal fogyasztottak kevesebbet a magyarok - jelentette be a miniszter a Facebook-oldalán.