Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2018. Március 24. 21:03, szombat | Helyi
Forrás: Nemes Claudia

12. Tavaszköszöntő jótékonysági süteménysütő verseny - beszámoló és képgaléria

12. Tavaszköszöntő jótékonysági süteménysütő verseny - beszámoló és képgaléria

Március 24-én 12. alkalommal került megrendezésre Mosonmagyaróváron a Nők a Városért Egyesület szervezésében a jótékonysági süteménysütő verseny.

Mint minden évben, idén is 3 zsűri kóstolta végig a beérkezett édességeket, szám szerint negyvenkettőt. Idén a feladat a hegyeshalmi Mézes Zserbó Cukrászda mestercukrászára, Juhász Lajos Viktorra, a Kühne Étterem vezetőjére Némethné Editre és az InfoMosonmagyaróvár Média vezetőjére, Nemes Claudiára hárult.

Ahogy mondani szokták, a zsűrinek nem volt könnyű dolga. Ez a szlogen most is teljes mértékben érvényesült. Végül 3 különdíjjal és 3 helyezéssel zárult a verseny eredményhirdetése, ahol az első díjat egy csokis karamellás, a másodikat egy citromtorta, a harmadik pedig egy mézes-béles nevű sütemény kapta.

Külön kiemelt, versenyen kívüli süteményként került terítékre az eredeti recept alapján elkészített somorjai mákos rétes - megyerikum! -, melyet a jánossomorjai Rozsné Fáni néni sütött meg.

A zsűri szorgos munkája közben Mohácsi Attila, a Győri Nemzeti Színház színművésze szórakoztatta a közönséget - a süteménysütők legnagyobb örömére.

Venesz Brigi, az Egyesület elnöke kérdésünkre elmondta:
A süteményárusításból befolyt összegből két családot fognak támogatni, akik a húsvéti készülődéshez kapnak majd tartós élelmiszer csomagot. Hasonlóan a januárban megrendezésre került Jótékonysági Maskara-bál bevételéhez, ahol ugyancsak két családhoz juttatták el az adományokat.


Valamint elárulta azt is, hogy a 20 éves Naposház ünneplésére is egy nagyszabású műsorral készülnek idén. (Ennek részleteiről is hamarosan beszámolunk.)

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 06. 08:51, szombat | Sport

Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat

A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.

2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére

Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.

2025. December 06. 08:50, szombat | Sport

Kós Hubert győzött 100 méteres hátúszásban a US Openen

Kós Hubert nyerte a 100 méteres hátúszás pénteki döntőjét a texasi Austinban zajló US Openen.