Hírek
2020. Szeptember 08. 14:06, kedd |
Belföld
Forrás: mti/-illusztráció: pixabay
A Budapest Airport 5,5 millió utasra számít az idén
A Budapest Airport az év hátralévő részében várható járattörlések és utasszámcsökkenés miatt legfeljebb 5,5 millió utasra számít idén, ezzel módosította a három hónappal ezelőtt kiadott éves prognózisát.
A repülőteret üzemeltető Budapest Airport az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében azt írta, hogy a tavalyi utasforgalmi rekord után az idén újabb kiváló évre számított, több mint 17 millió utassal.
Ehhez képest a repülőtér augusztus végéig csak 3,5 millió utast fogadott, szemben a tavaly augusztus végéig számlált 10,6 millió utassal. Az áprilisi mélypont után - lassú emelkedést követően - augusztusban az utasszám elérte a 393 665-öt, azonban ez is messze elmarad a tavaly augusztusi 1,6 milliós utasszámtól - tették hozzá.
Jelezték, hogy a kormány által bejelentett beutazási korlátozások várhatóan hasonlóképpen fogják befolyásolni az utasforgalmat, mint ahogyan az március közepe és június között történt. A Wizz Air és a Ryanair már bejelentette járattörléseit a következő időszakra, a többi légitársaság pedig a napokban dönt a menetrend újratervezéséről és járataik törléséről.
A várható járattörlések és utasszámcsökkenés alapján a Budapest Airport arra számít, hogy a következő időszakban legfeljebb napi 3000 utasa lesz, az ilyenkor szokásos napi 45-50 000 helyett. Az idei éves utasszám a tervezett maximum egyharmada lehet.
Kitértek arra is, hogy a Budapest Airport 2020-as, még a koronavírus-járvány előtti üzleti terve sem az utasszám, sem pedig a pénzügyi mutatók területén nem fog teljesülni. A vállalat március óta a leálló légiközlekedés következtében szinte minden bevételétől elesett, amely a 2020-as pénzügyi eredményekre is jelentős hatással lesz - közölték.
A nyilvánosan elérhető céginformációk alapján a 2019. december 31-ével zárult pénzügyi évet közel 333 millió euró árbevétel mellett 88 millió euró adózott nyereséggel zárta a Budapest Airport Zrt. A társaság árbevétele 2018-ban 297 millió eurót tett ki, adózott eredménye pedig 76 millió euró volt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 03. 10:00, hétfő | Belföld
Hőség - Gajdos László: 10-20 településen problémás a vízellátás
Jelenleg az egész országban biztosított az ivóvízszolgáltatás, 10-20 településen lehetnek problémák, de azokat folyamatosan kezelik - közölte az élő környezetért felelős miniszter vasárnap Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld
Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn
Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.
2026. Augusztus 03. 07:19, hétfő | Belföld
Forsthoffer Ágnes egyeztetésre hívja a kormány és a parlamenti pártok vezetőit
2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld
Hétvégéig marad a forróság, enyhülés szombattól jöhet
Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
