Városlista
2026. augusztus 3, hétfő - Hermina

Hírek

2018. Július 08. 07:31, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

A gyereknek és a felnőttnek is szükségük van ölelésre

A gyereknek és a felnőttnek is szükségük van ölelésre

A gyerekeknek és a felnőtteknek is szükségük van az ölelésre - mondta Csák Annamária gyermekpszichológus szombaton, az ölelés napján az M1 aktuális csatornán.

A szakember szerint az a gyermek, aki nem kap elegendő ölelést, lelki értelemben nehéz felnőttkorra számíthat. A mozdulat egyébként hormonális és idegrendszeri pozitív hatásokkal jár, és növeli a biztonságérzetet - fűzte hozzá.

A testi kontaktus elfogadottságát a kultúra is meghatározza, a mediterrán országokban gyakoribb az érzelmek ilyen módon való kifejezése, míg északon jobban védik a személyes teret - mondta Csák Annamária.

Címkék: ölelés, felnőtt, gyerek

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 03. 10:00, hétfő | Belföld

Hőség - Gajdos László: 10-20 településen problémás a vízellátás

Jelenleg az egész országban biztosított az ivóvízszolgáltatás, 10-20 településen lehetnek problémák, de azokat folyamatosan kezelik - közölte az élő környezetért felelős miniszter vasárnap Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld

Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn

Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.

2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld

Kapitány István: 700 megawattal kevesebbet fogyasztottak a csúcsidőszakban a magyarok

Vasárnap este 19 órakor, a csúcsidőszakban 5700 megawatt volt az ország terhelése a tervezett 6400 helyett, így 700 megawattal fogyasztottak kevesebbet a magyarok - jelentette be a miniszter a Facebook-oldalán.