Hírek
2013. Január 17. 16:10, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
A hétvégén hózápor, eső, ónos eső is lehet
A hétvégén is előfordulhat még havazás, de emellett esőre, havas esőre, ónos esőre is készülni kell. Helyenként a hőmérséklet maximuma jóval fagypont alatt marad majd, néhol pedig mínusz 15 foknál is hidegebb éjszaka is lehet.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtöki országos középtávú előrejelzésében azt írta: pénteken túlnyomóan borult lesz az ég, a hajnali óráktól délnyugat felől egyre többfelé várható havazás, délkeleten, keleten havas eső, néhol eső, a reggeli órákban ónos eső is lehet. Az északi, északkeleti szél a középső területek kivételével többfelé megerősödik, főként a Nyugat-Dunántúlon és északkeleten viharos széllökések is lehetnek, emiatt többfelé hófúvásra is fel kell készülni. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában mínusz 5 és 0 Celsius-fok között alakul. A nappali maximumok mínusz 5 és plusz 1 fok között várhatók.
Szombaton eleinte keleten, délkeleten hószállingózás, havazás még előfordul, másutt helyenként alakul ki hózápor. A minimum-hőmérséklet a Dunától keletre mínusz 8 és mínusz 3, a Dunántúlon mínusz 16 és mínusz 8 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet mínusz 7 és mínusz 1 fok között valószínű.
Vasárnap reggelre mindenütt beborul az ég, délnyugat felől egyre több helyen valószínű csapadék. Északon kezdetben hó lehet, amelyet dél felől egyre nagyobb területen ónos eső, majd eső vált fel. A legalacsonyabb hőmérséklet többnyire mínusz 10 és mínusz 5 fok körül alakul, de az eleinte kevésbé felhős tájakon mínusz 15 fok körüli minimumokra is számítani kell. A nappali csúcsértékek várhatóan mínusz 3 és plusz 3 fok között alakulnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 03. 13:00, hétfő | Belföld
Paks/Hőség - Zuhanyzókat biztosít a paksi önkormányzat az atomerőmű leállítása miatt melegvíz nélkül maradó paksiaknak
Zuhanyzókonténerek telepítésével, közintézmények megnyitásával segíti az atomerőmű leállítása miatt melegvíz nélkül maradó paksiakat az önkormányzat - tájékoztatta a Duna-parti város polgármestere vasárnap az MTI-t.
2026. Augusztus 03. 10:00, hétfő | Belföld
Hőség - Gajdos László: 10-20 településen problémás a vízellátás
Jelenleg az egész országban biztosított az ivóvízszolgáltatás, 10-20 településen lehetnek problémák, de azokat folyamatosan kezelik - közölte az élő környezetért felelős miniszter vasárnap Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld
Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn
Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.
