Hírek
2016. Április 15. 00:00, péntek |
Helyi
Forrás: Hansági Múzeum
A Kisalföld szolgálómestere
Emlékkiállítás dr. Timaffy László születésének 100. évfordulója alkalmából
A Hansági Múzeum emlékkiállítással tiszteleg a 100 éve született Dr. Timaffy László (1916-2002) emlékének. A tudós geográfus, tanár, népművelő, táj- és néprajzkutató munkássága során pótolhatatlan adalékokkal szolgált régiónk múltjának megismeréséhez.
A Hansági Múzeum szeretettel várja az érdeklődőket „A Kisalföld szolgálómestere” című kiállításának megnyitójára, április 15-én 17 órakor a Mosonvármegyei Múzeumba (Mosonmagyaróvár, Szent István király út 1.). A tárlat, mely május 29-ig tekinthető meg, bemutatja Timaffy László életútját és munkásságát, valamint legfőbb kutatási területeit, néprajzi tárgyakkal, enteriőrökkel illusztrálva.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 06. 08:51, szombat | Sport
Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat
A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
2025. December 06. 08:50, szombat | Sport
Kós Hubert győzött 100 méteres hátúszásban a US Openen
Kós Hubert nyerte a 100 méteres hátúszás pénteki döntőjét a texasi Austinban zajló US Openen.

