Hírek
2018. Március 23. 18:18, péntek |
Belföld
Forrás: mti
A többség használt autót vásárolna egy felmérés szerint
Magyarországon a válaszadók 52,6 százaléka használt autót vásárolna, a japán és német autók a legnépszerűbbek - derül ki a Vezess.hu és az Autó Magazin közös felméréséből.
Az autós folyóirat és a honlap pénteki közleménye szerint új gépkocsit a válaszolók 32 százaléka tervez venni a következő 2 évben, arányuk 0,8 százalékkal csökkent tavalyhoz képest.
A legtöbben, 37,4 százalék, német használt autót venne, japán járművet 26,4 százalék, franciát pedig 12,6 százalék vásárolna. Új vétel esetén több mint 80 százalék japán vagy német autót venne, mintegy 40 százalékuk pedig franciát.
A közlemény érdekes változásnak nevezi, hogy a kelet-európai térségben készült autókat tavaly 30,9 százalék, idén viszont már 54,9 százalék említette vásárlási lehetőségként. A dízelautóban gondolkodók aránya 34 százalékról 31,2 százalékra mérséklődött egy év alatt, amit a felmérés készítői a dízelmotorokról szóló hírekkel indokolnak. Hozzátették, Magyarországon a gázüzemű autók sem népszerűek, hiszen csupán 1,1 százalék kedveli ezeket, miközben a kontinens átlaga 2,7 százalék. Meghaladja viszont az európai arányt a hibrid autók kedvelőinek 10 százalékos aránya Magyarországon - írták.
A 15 országra kiterjedő kutatásban több mint 12 ezren vettek részt - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld
Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja
Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.
2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld
Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas
Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.
2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld
Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása
Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.

