Városlista
2026. április 30, csütörtök - Katalin, Kitti

Hírek

2013. Június 18. 18:48, kedd | Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság

A vakációzó diákok védelmében

A vakációzó diákok védelmében

Sok éves tapasztalat, hogy a vakáció alatt megnő a közúti balesetet szenvedő iskoláskorúak száma.

A leggyakoribb tragédiaokozó a rohanás, a körültekintés nélküli úttestre lépés, a tömegközlekedési eszközök megállóiban álló jármű takarásából való kilépés, és a kerékpározással összefüggő szabályszegő magatartás. Közös felelősség gondoskodni azok védelméről, akik ma még nem képesek az elvárásoknak megfelelően cselekedni.



A gyermekekben tudatosítani kell a gyalogos közlekedés és a kerékpározás alapszabályait.
Ha már tudja a gyermek, hogy hol van elsőbbsége a gyalogosnak az úttesten történő átkeléskor, és mit kell tenni, mielőtt lelép az úttestre, vagy hol szabad kerékpározni, amelyek a kötelező biztonsági felszerelések és ezeket képes is betartani, az már dicséretes. Ehhez tartozik még a felnőtt közlekedők felelőssége, kiemelt figyelme a gyalogos és kerékpározó „csemeték” iránt!

A Győr-Moson-Sopron Megyei Közlekedési Baleset-megelőzési Bizottság felhívja a figyelmet a körültekintő, biztonságos közlekedésre a nyári szünidő ideje alatt is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források

Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.