Városlista
2026. augusztus 3, hétfő - Hermina

Hírek

2019. Február 18. 07:31, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Átalakulóban van a jegyértékesítés a MÁV-nál

Átalakulóban van a jegyértékesítés a MÁV-nál

Egyre nagyobb teret nyernek az új értékesítési csatornák a vasútijegy-eladásokban – derül ki abból az adatsorból, amit a MÁV állított össze a Világgazdaság kérésére.

A gazdasági napilap hétfői számában megjelent cikk szerint az automatás vásárlások aránya a teljes belföldi értékesítésen belül 2013-ról 2018-ra 1,6-ról 14,4 százalékra nőtt. Ugyanezen időszakban az online forgalom 1,1 százalékról 5,1-re bővült. Ezzel ellentétes trend figyelhető meg a pénztári jegykiadásnál: ez 2013-ban csaknem a teljes értékesítést lefedte (92 százalék), tavaly viszont már csak 75 százalékos részt mondhatott magáénak. A pénztárak keresettsége főképp az automaták rendszerbe állítása miatt esett vissza. Éves bázison az internetes felület mutatta a legnagyobb ugrást, amely a 2017-es három százalék alatti volumen után az előző évben már öt százalék feletti rátát ért el. A vonatokon történő jegyvásárlás viszont stagnál, aránya rendre öt százalék környékén alakul.

A cikk ismerteti azt is, hogy tavaly csaknem 142 milliószor választották a vasutat, a MÁV árbevétele pedig alulról súrolta a 49 milliárd forintot.

Címkék: jegy, máv, vasút, vonat

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld

Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn

Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.

2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld

Hétvégéig marad a forróság, enyhülés szombattól jöhet

Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld

Kapitány István: 700 megawattal kevesebbet fogyasztottak a csúcsidőszakban a magyarok

Vasárnap este 19 órakor, a csúcsidőszakban 5700 megawatt volt az ország terhelése a tervezett 6400 helyett, így 700 megawattal fogyasztottak kevesebbet a magyarok - jelentette be a miniszter a Facebook-oldalán.