Hírek
2011. Augusztus 03. 07:17, szerda |
Belföld
Forrás: HírTV
Az autósokra nem érvényes
A rögzített árfolyamot a lakáshitelesek vehetik igénybe, aki autójára vett fel kölcsönt, nem választhatja ezt a lehetőséget.
A lízingszövetség számításai szerint évente 15-20 ezer járművet árvereznek el a törlesztőrészlet elmaradása miatt.
A válságnak a szövetség szerint hivatalosan már vége a lízing és az autópiacon, az ügyfelek negyede-ötöde mégsem törleszt időben. Minden huszadik már több mint egy éve tartozik. A devizaárfolyamok változása miatt az autótulajdonosok költségei is jelentősen megemelkedtek. Autóból évente 15-20 ezer kerül vissza a lízingcégekhez, többségüket elárverezik. „Egyrészt az új autó értékesítése csökkent drasztikusan. Másrészt ezen belül a finanszírozott értékesítéseknek a száma. Ennek köszönhetően a válság előtti szintnek körülbelül a 10 százaléka az a piac, amiről most beszélhetünk. Korábban 500-600 milliárdot finanszíroztak a lízingcégek egy évben. Ez most jó esetben az első féléves számok alapján lesz 100 milliárd körül” – fogalmazott Lévai Gábor, a Magyar Lízingszövetség főtitkára.
„Az egy örvendetes tény, hogy 2011-ben már a finanszírozások 75 százaléka forint alapon történik” – mondta Révész Tamás, a Magyar Lízingszövetség elnökségi tagja. Pang az új autók piaca is. Az értékesítések száma nem növekszik a használtautó-piacon sem, pedig az árak csökkentek. „Az autó-finanszírozást az első félévben egyre kevesebben vették igénybe, tehát a 2008-as 55 százalékos finanszírozási hányad az az új autók esetében 26 százalékra, használt autók esetében 17 százalékra csökkent” – tette hozzá Révész Tamás.
A kormány és a bankszövetség által kidolgozott rögzített árfolyamot az autóhitelesek nem vehetik igénybe. A miniszterelnöki szóvivő szerint a megállapodás bővítése nincs napirenden, a lehetőséggel azok sem élhetnek, akik a szabad felhasználású hitelt vettek fel. (da)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld
Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn
Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.
2026. Augusztus 03. 07:19, hétfő | Belföld
Forsthoffer Ágnes egyeztetésre hívja a kormány és a parlamenti pártok vezetőit
2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld
Hétvégéig marad a forróság, enyhülés szombattól jöhet
Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: 700 megawattal kevesebbet fogyasztottak a csúcsidőszakban a magyarok
Vasárnap este 19 órakor, a csúcsidőszakban 5700 megawatt volt az ország terhelése a tervezett 6400 helyett, így 700 megawattal fogyasztottak kevesebbet a magyarok - jelentette be a miniszter a Facebook-oldalán.

