Városlista
2026. augusztus 3, hétfő - Hermina

Hírek

2015. December 21. 07:39, hétfő | Belföld
Forrás: MTI - fotó:illusztráció

Az olcsóbb szén-monoxid-mérők többsége nem felelt meg a hatósági teszteken

Az olcsóbb szén-monoxid-mérők többsége nem felelt meg a hatósági teszteken

Az olcsóbb szén-monoxid-mérők többsége nem felelt meg a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság által indított bevizsgálási programon - mondta Szente István főigazgató az M1 aktuális csatorna vasárnap esti műsorában.

Közlése szerint az olcsóbb készülékek mellett a drágábbakat is megvizsgálták, és a márkásabb berendezések mindegyike megfelelt a hatósági teszteken.

Hangsúlyozta, a mérőkön szerepelnie kell gyártónak, modell- vagy cikkszámnak, illetve egy figyelmeztetésnek, hogy a gyártó meddig szavatolja a készülék működését. Hozzáfűzte: ha ezek közül valamelyik nem szerepel a terméken, akkor az "alapvetően gyanús".

A főigazgató azt javasolta, hogy mindenhová, ahol égéstermék keletkezik, szereljenek fel szén-monoxid-mérő berendezést.

Címkék: co, mérés, szánmonoxid

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld

Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn

Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.

2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld

Hétvégéig marad a forróság, enyhülés szombattól jöhet

Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld

Kapitány István: 700 megawattal kevesebbet fogyasztottak a csúcsidőszakban a magyarok

Vasárnap este 19 órakor, a csúcsidőszakban 5700 megawatt volt az ország terhelése a tervezett 6400 helyett, így 700 megawattal fogyasztottak kevesebbet a magyarok - jelentette be a miniszter a Facebook-oldalán.