Hírek
2011. Március 13. 19:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: Nyugathír
Az utolsó három évfolyam is befejezi ősztől: megszűnik az iskola Püskin is
Szeptembertől nem lesz tanítás a Győr-Moson-Sopron megyei Püski általános iskolájában - így döntött a helyi képviselő-testület. Az alig több mint 650 lakosú Püski általános iskolája eddig is csupán három évfolyamos volt, a negyedik
Jövő szeptembertől teljesen megszűnik az oktatás, az iskola megmentéséhez ugyanis legalább tízmillió forintra lenne szükség. Makai Jenő polgármester a hírportálnak úgy nyilatkozott, az iskolabezárás sem oldja meg a település anyagi problémáit, így további takarékossági intézkedéseket terveznek.
Püski a Mosonmagyaróvártól négy kilométerre lévő Halászival kötött szerződést, az ottani iskolába járó diákok buszbérletét továbbra is az önkormányzat fizeti.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 14. 09:04, vasárnap | Életmód
Első alkalommal rendeztek jégvirágkarnevált Debrecenben
Első alkalommal rendeztek jégvirágkarnevált Debrecenben szombaton: az augusztusi hagyományos virágkarnevál téli kistestvéreként megtartott fesztiválra több ezren gyűltek össze a cívisváros központjába.

