Hírek
2015. Szeptember 26. 00:00, szombat |
Helyi önkormányzati
Forrás: Mosonmagyaróvár Nagytérségi Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás
Bemutatták az új járműkövető rendszert
A Mosonmagyaróvári Nagytérség települései hulladék közszolgáltatásának fejlesztése KEOP-1.1.1/C/13-2013-0022 – Járműkövető rendszer bemutatása.
A Széchenyi 2020 Környezet és Energia Operatív Program keretében Európai Uniós és hazaiköltségvetési támogatást nyert a Mosonmagyaróvár Nagytérségi HulladékgazdálkodásiÖnkormányzati Társulás. A támogatás keretében korszerű járműkövető rendszerrel szerelték fel aKisalföldi Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. gyűjtőjárműveit. Ennek bemutatása történt meg szeptember 22-én a Polgármesteri Hivatalban. A projekt teljes költsége a megemelt támogatás eredményeként 516 530 304 Ft.
A Mosonmagyaróvár Nagytérségi Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás már beszámolt a sajtónakarról, hogy a hulladékgazdálkodás eszközparkjának és informatikai rendszerének fejlesztésére támogatástnyert. Időközben befejeződtek a tervezett beszerzések közbeszerzései, melyek eredményeként 29,7 millióFt-os többletigény keletkezett, amelyet a szeptember 8-án kihirdetett 1623/2015 Kormány Határozatbanjóváhagytak.Ezek révén internetes közvetítéssel nyomon követhető valamennyi jármű útvonala. A rendszer lehetőségetbiztosít arra, hogy valós időben kapjunk információt a flotta aktuális pozícióiról, valamint riportáló felületrévén biztosítja a járművekkel kapcsolatos összes múltbéli információ részletes visszakeresését is. Ezekalapján ellenőrizhető és visszakereshető többek között a járművek tényleges útvonalai, megállási pontjai,sebességei, menetidejei, időpontokkal és térképes megjelenítésekkel együtt.
Felszerelte a járműveket a szolgáltató üzemanyagszint szondával is, ezek segítségével megállapítható,mikor, mennyi üzemanyagot tankoltak és nyomon követhető a járművek fogyasztása is.
Kiegészül ez a rendszer egy fedélzeti egységgel, amely segítségével alapvető kommunikáció valósíthatómeg a járművezető és diszpécser között. Ez nagy segítség akkor, amikor utólag kell még a járművetmenetirány módosításra utasítani, mert pl. valahol nem ürítették az edényzetet. Járműkövető szolgáltatás
részét képezi még a vezetési stílus elemző megoldás is, melynek segítségével értékelhetjük a járművezetőta vezetési szokásainak szempontjából, és az optimális járműhasználat szempontjából egyaránt.
A fenti adatok rendszeres elemzésével a Kisalföldi Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft., mint közszolgáltatóracionalizálni tudja majd a járatszervezéseket, irányításokat. Ez hozzájárul a gyűjtési költségek továbbioptimalizálásához.
A keddi eseményen részt vett és beszédet mondott dr. Árvay István, a Mosonmagyaróvár Nagytérségi Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás Társulási Tanácsának elnöke, a Webeye Kft. munkatársai pedig bemutatták a járműkövető rendszer működését.
A jelenleg 16 járművön aktív rendszer valós időben, egy képen mutatja a gépkocsikról 15 másodpercenként érkező részletes adatokat. Természetesen visszamenőleg is lehetőség van akár egy adott jármű adatait lekérni, ennek a későbbi elemzésben van jelentősége. A rendszer képes az üzemi paraméterek rekonstruálására, szondás üzemanyagmérésre és a tényleges munkavégzés ellenőrzésére. A járművezetőkkel folyamatos interakcióban van, így a diszpécser akár azonnal üzenetet is küldhet az adott járművezetőnek. A legrészletesebb diagnosztikai adatok is rendelkezésre állnak, ez a járművek állagmegóvás szempontjából nagyon fontos.
Az év végéig még 8 gépkocsiba kerül beszerelésre az új járműkövető rendszer.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 12:00, csütörtök | Sport
Bajnokok Ligája - Luis Enrique: nem láttam még ilyen ritmusú mérkőzést
Nemcsak a futballszurkolókat, hanem a főszereplőket is ámulatba ejtette kedden a címvédő Paris Saint-Germain és a Bayern München Bajnokok Ligája-elődöntős összecsapása, amelyen a házigazda párizsiak 5-4-re nyertek.
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével
Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.
2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.

