Városlista
2026. augusztus 3, hétfő - Hermina

Hírek

2020. December 05. 11:01, szombat | Belföld
Forrás: mti - fotó:

Csaknem 80 különböző robbanószerkezet került elő Budán

Csaknem 80 különböző robbanószerkezet került elő Budán

Csaknem 80 különböző, vélhetően egy második világháborús tüzelőállásból származó robbanószerkezet került elő Budán - közölte a Magyar Honvédség 1. Honvéd Tűzszerész És Hadihajós Ezred pénteken a Facebook-oldalán.

Azt írták: a különleges lövedékeket a közelmúltban földmunkák során találták a XII. kerületi Csörsz utcában.

A katonák nem kilőtt állapotú 10,5 centiméter átmérőjű német repeszromboló gránátokat, "kumulatív gránátokat, illetve 10 centiméteres magyar kumulatív gránátokat és 10,5 centiméter átmérőjű, ugyancsak magyar gyártmányú romboló gránátokat azonosítottak be a helyszínen. Előkerült a területen több Spengpatrone Z típusú, 10,5 centiméteres ágyúhoz rendszeresített ágyúcsőrobbantó töltet. Utóbbit a harcoló katonák saját tüzérségi eszközeik megsemmisítésére használhatták fel abban az esetben, ha rövid idő alatt kellett elhagyniuk tüzelőállásukat.

A robbanótestek szállítható állapotúak voltak, így azokat a katonák a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére vitték, későbbi megsemmisítésre. A tűzszerész művelet során állampolgári korlátozások elrendelésére nem volt szükség - közölték.

Fotók: facebook.com/Magyar Honvédség 1. Honvéd Tűzszerész És Hadihajós Ezred

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 03. 10:00, hétfő | Belföld

Hőség - Gajdos László: 10-20 településen problémás a vízellátás

Jelenleg az egész országban biztosított az ivóvízszolgáltatás, 10-20 településen lehetnek problémák, de azokat folyamatosan kezelik - közölte az élő környezetért felelős miniszter vasárnap Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld

Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn

Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.

2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld

Hétvégéig marad a forróság, enyhülés szombattól jöhet

Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.