Hírek
2012. Május 07. 14:05, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Cséfalvay: kizárt az államcsőd Magyarországon
Cséfalvay Zoltán szerint Magyarország idén és jövőre is teljesíteni fogja a konvergenciaprogramot, az államcsőd pedig teljesen kizárt.
A nemzetgazdasági tárca államtitkára azt mondta a Világgazdaságnak, hogy az államháztartási hiány előirányzata a kormány intézkedéseivel tartható lesz, a piaci bizalom pedig javul.
Cséfalvay Zoltán szerint az egyetlen jogos kérdés az, hogy milyenek a növekedési kilátások; e téren már nem annyira optimista, mivel az európai prognózisok is ellentmondásosak. Cséfalvay Zoltán szerint az a likviditási akció, amit az Európai Központi Bank indított tavaly decemberben és idén februárban, hamarabb fulladt ki, mint sokan gondolták.A dél-európai országokban két-három hónapig az állampapírhozamok csaknem 3 százalékra csökkentek, de az utóbbi egy hónapban ez a szint Spanyolországban újra 6 százalékra emelkedett. A deficitcsökkentéshez foggal-körömmel ragaszkodó holland kormány bukása után Európában erősen elkezdtek gondolkozni azon, hogy a megszorítás vagy a növekedés a helyes megoldás.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 15. 13:00, hétfő | Belföld
Kármán András: a kormány nyilvánosságra hozza a helyreállítási tervet
Nyilvánosságra hozza Magyarország helyreállítási tervét a következő napokban a kormány, amely az európai uniós források hazahozatalának feltétele.
2026. Június 15. 06:38, hétfő | Belföld
OGY - Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását a parlament
Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását az Országgyűlés hétfőn.
2026. Június 14. 15:00, vasárnap | Belföld
Elstartolt Sármellékről az első antalyai charterjárat
A török Tailwind légitársaság által üzemeltetett Boeing 734-es felszállásával indult el szombaton Sármellékről az Itaka Magyarország első antalyai charterjárata.
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok
Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít

