Hírek
2015. Május 27. 08:56, szerda |
Helyi önkormányzati
Forrás: Saját
Csodakertek a Magyar utcán - május 31-én
Idén már negyedik alkalommal szépítik majd apró kezek által készített csodakertek a Magyar utcát.
A méltán népszerű rendezvényen nagycsoportos óvodások és első osztályosok építenek kis kerteket saját fantáziájuk alapján különböző alapanyagokból.
Lobitz Ákos, a kezdeményezés megálmodója, a Dzsungelország Kft. vezetője elmondta, hogy ettől az évtől kezdve egy vándorkupát indítanak útjára, mely évente a verseny új győzteséhez kerül majd.
Dr. Árvay István, Mosonmagyaróvár Város Polgármestere beszélt a közönségdíjról is, mely szintén új elemként lesz jelen 2015-től. Mivel az érdeklődők nem mindig értettek egyet a zsűri döntésével, lehetőséget adnak arra, hogy a nézelődők szavazzanak a szerintük legszebb kis kertre.
Az Apró kezek – Csodakertek nevű rendezvényt egyre több helyi cég (Zink Power Moson Kft., Greiner Bio One Kft., Rekultív Magyarország Kft., Augsberger Gyepszőnyeg Kft.) támogatja, melyek vezetői mind örömmel teszik ezt, hiszen számukra is fontos a gyermekek környezettudatosságra, a természet és a szép növények szeretetére való nevelése.
Dr. Kovács Éva, a Belvárosi Üzletkör nevében tett ígéretet arra, hogy a verseny után gondozni fogják a „csodakerteket”.
A versenyre idén május 31-én 9 órától kerül sor, az eredményhirdetés pedig 11 órakor lesz.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 29. 07:49, csütörtök | Életmód
Elhunyt Voith Ági színművész
Elhunyt Voith Ági Jászai Mari-díjas színésznő, rendező, érdemes és kiváló művész. A József Attila Színház örökös tagját 81 éves korában, szerdán érte a halál - tudatta a színház az MTI-vel.
2026. Január 29. 07:48, csütörtök | Életmód
Kína ízeit és a medvék világát mutatják be a Fővárosi Állatkertben a hétvégén
Péntektől három estén Kína ízeivel, vasárnap nap közben pedig a medvék világával ismerkedhetnek a látogatók a Fővárosi Állat- és Növénykertben.
2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld
Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja
Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.
2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld
Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas
Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.

