Városlista
2026. január 30, péntek - Martina

Hírek

2013. Március 20. 10:13, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Egy szál sárga rózsával búcsúznak pénteken Cipőtől

Egy szál sárga rózsával búcsúznak pénteken Cipőtől

A Republic zenekar azt kéri a rajongóktól és az érdeklődőktől, hogy egy szál rózsával vegyenek végső búcsút Bódi Lászlótól, azaz Cipőtől. Az énekes-dalszerzőt pénteken 15 órakor temetik a kistarcsai köztemetőben.

"Arra kérünk mindenkit, hogy a szertartásra csak egy szál sárga rózsát hozzanak. Ha valaki ennél többet, koszorút vagy csokrot szeretett volna, adja az erre szánt összeget a János Kórház kardiológiai osztályának, amelynek 2008 végén még sikerült megmentenie Cipő életét" - írta Facebook-oldalán a Republic zenekar.
Az együttes szívbetegségben szenvedő alapítója március 11-én, 47 évesen hunyt el. A péntek délutáni temetésről részletes információ szintén a Republic Facebook-oldalán és honlapján található.
Cipő és zenésztársai 1990-ben hozták létre a Republic-ot, amely az elmúlt több mint két évtizedben az egyik legnépszerűbb popzenekarrá vált Magyarországon. A Republic dallamos zenéje, könnyen értelmezhető, ám szókimondó szövegei markánsan jelen voltak a magyar könnyűzenében. Legismertebb dalaik: Neked könnyű lehet, Repül a bálna, Ha itt lennél velem, A 67-es út, Kék és Narancssárga vagy Szállj el kismadár. Az együttes minden lemeze - legutóbb a tavaly kiadott Bólints Tibi! - magas példányszámban kelt el.
A Republic számos szakmai elismerést kapott, köztük Arany Zsiráf- és Fonogram-díjat, tagjai 2010-ben a Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztje kitüntetést vehették át. Cipő zenét írt mások mellett Koncz Zsuzsának és Halász Juditnak is.

Címkék: Kultúra-zene

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.

2026. Január 30. 07:04, péntek | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: érkezik a hathavi fegyverpénz

A honvédelmi miniszter tájékoztatása szerint január utolsó munkanapján, január 30-án fizetik ki az arra jogosult katonáknak a hathavi illetményüknek megfelelő fegyverpénzt.

2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld

Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja

Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.

2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld

Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas

Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.