Városlista
2026. augusztus 3, hétfő - Hermina

Hírek

2020. Május 19. 07:19, kedd | Belföld
Forrás: infovárosok

Elhunyt újabb 5 beteg, már 1412-en gyógyultan távoztak a kórházból

Elhunyt újabb 5 beteg, már 1412-en gyógyultan távoztak a kórházból

3556-ra nőtt a beazonosított koronavírus-fertőzöttek száma és elhunyt 5 idős krónikus beteg – közölte a koronavisu.gov.hu oldal.

Újabb 21 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 3556-ra nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt újabb 5 idős krónikus beteg. Ezzel 467-re emelkedett az elhunytak száma, 1412-en pedig már gyógyultan távoztak a kórházból. Az aktív fertőzöttek 45 százaléka, az elhunytak 62 százaléka, a gyógyultak 46 százaléka budapesti.

Az oldal térképe alapján továbbra is Budapesten (1689 ember) és Pest megyében (486) van a legtöbb fertőzött. Ezt követi Fejér (359), Zala (226), Komárom-Esztergom (199) és Csongrád megye (114). Békés megyében (11) van a legkevesebb fertőzött Magyarországon.

A védekezés második szakaszában vagyunk. Ez nem a járvány végét jelenti, hiszen a vírus továbbra is terjed. Az a célunk, hogy fokozatosan, szigorú menetrend szerint újraindítsuk az életet. Hétfőtől vidéken és Pest megyében újabb enyhítések léptek életbe, és a fővárosban is megszűnt a kijárási korlátozás, de továbbra is fontos az általános óvintézkedések betartása. A kórházi ellátások is fokozatosan újraindulnak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld

Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn

Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.

2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld

Hétvégéig marad a forróság, enyhülés szombattól jöhet

Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld

Kapitány István: 700 megawattal kevesebbet fogyasztottak a csúcsidőszakban a magyarok

Vasárnap este 19 órakor, a csúcsidőszakban 5700 megawatt volt az ország terhelése a tervezett 6400 helyett, így 700 megawattal fogyasztottak kevesebbet a magyarok - jelentette be a miniszter a Facebook-oldalán.