Hírek

2012. Július 30. 08:48, hétfő | Helyi
Forrás: csornai hirek

Hamilton nyert, két Lotus a dobogón

Lewis Hamilton nyerte vasárnap a Forma-1 Magyar Nagydíját. Kimi Raikkönen lett a második, Romain Grosjean pedig a harmadik.

Michael Schumacher kálváriája vezette fel a vasárnapi versenyt, ugyanis a veterán német miatt csúszott a rajt, a Mercedest le kellett tolni a rajtrácsról a bokszba, ott kellett „bebikázni” a motort. Schumi ráadásul túl gyors volt a szerelősoron, így rögvest a kezdés után kapott egy áthajtásos büntetést is.

A rajtnál jól eljött a mezőny, az élről induló Lewis Hamilton megőrizte helyét, ugyanígy tett Romain Grosjean is, Sebastian Vettelt ugyanakkor beelőzte Jenson Button. Szép csendben körözgettek a versenyzők, az élen álló kettős pedig kezdett ellépni a többiektől.
A verseny közepén Grosjean hátránya nőt Hamiltonnal szemben, a Lotus pilótája ugyanis elkövetett pár hibát, majd kicsit lelassult, a brit így magabiztosan vezetett. Kimi Raikkönen a futam második felében az egyik főszereplővé vált, ugyanis sorra futotta a jó köröket, ennek köszönhetően a második kerékcseréje után a második helyért csatázott csapattársával, a látványos összecsapásból pedig a finn jött ki győztesen.

Schumachert a 61. körben láttuk újra, épp betolták a garázsba a Mercedest, a 18. helyről állt ki… Idő közben Vettel villogott a negyedik helyen, a hajrának ugyanis gumicserével vágott neki (vissza tudott térni a világbajnokságot vezető Fernando Alonso elé) és igen gyors köröket ment, ám még messze volt Grosjeantól, de a francia lassulni kezdett. Az élen Raikkönen megérkezett Hamilton nyakára, azonban a McLaren brit versenyzője rutinosan őrizte az első helyét.

A végén Narain Karthikeyan törte meg a HRT-t, így sárga zászlóztak. A befutóig már nem változott az állás, Hamilton nyert, Raikkönen lett a második, Grosjean pedig a harmadik.

Vettelt a negyedik, Alonsót az ötödik, Buttont a hatodik, Bruno Sennát a hetedik, Mark Webbert a nyolcadik, Felipe Massát a kilencedik, Nico Rosberget pedig a tízedik helyen intette le a kockás zászló.

Kenuzás közben a vízbe borultak és az egyik utas meghalt

Vádat emelt a Győri Járási Ügyészség azzal a 45 éves férfival szemben, aki tavaly, mint kormányos ment kenuzni barátaival, és egy baleset következményében egyik társa meghalt.

2024. Április 22. 12:08, hétfő | Helyi

Abszolút első helyet ért el Liziczai Gergő a TUDOK-on

Kiemelkedő sikereket ért el Liziczai Gergő, a Kossuth Lajos Gimnázium diákja, a Hlavay József Környezettudományi és Műszaki Diákkonferencia országos döntőjén, valamint a Tudományos Diákkörök Országos Konferenciáján.

2024. Április 18. 11:33, csütörtök | Helyi

Igazibb Önismeret

Igazi Barbara IGAZIBB ÖNISMERET című előadásán vehetnek részt az érdeklődők a Huszár Gál Városi Könyvtárban április 26-án, pénteken 17 órától .

2024. Április 10. 17:58, szerda | Helyi

Vágányzári hirdetmény

Mósodított menetrend szerint közlekedik a 9447 sz. vonat április 15-től április 19-ig Hegyeshalom — Rajka állomások között végzett pályakarbantartási munkák miatt az 1 Győr — Hegyeshalom — Rajka vasútvonalon.