Hírek
2013. Április 08. 08:19, hétfő |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság
Határsértők Hegyeshalomban
2013. április 6-án az M1-es autópályán állították meg a határrendészek a migránsokat.
2013. április 6-án délután az M1-es autópályán, a hegyeshalmi kilépőnél igazoltatták a rendőrök az osztrák rendszámú Skoda Octavia vezetőjét és három utasát. A gépkocsiban utazó külföldiek sem a belföldi tartózkodáshoz, sem a továbbutazáshoz szükséges okmányokkal nem rendelkeztek. A 22 éves török állampolgárságú nőt, valamint 32 és 27 éves férfi honfitársát tiltott határátlépés kísérletének szabálysértése miatt a járőrök a Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányság előállították. A török határsértők menekültkérelmét a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal vizsgálja.
2013. április 6-án este hét órakor az M1-es autópályán állították meg a határrendészek az Ausztriába tartó magyar rendszámú Mercedes taxit. Az autóban utazó 23 éves koszovói férfi jogszerű magyarországi tartózkodását igazolni nem tudta, és a továbbutazáshoz szükséges útiokmánnyal sem rendelkezett. Tiltott határátlépés kísérletének szabálysértése miatt a Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányságra előállították. A további eljárást vele szemben a Bevándorlási és állampolgársági Hivatal folytatja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.

