Városlista
2026. április 30, csütörtök - Katalin, Kitti

Hírek

2012. Június 09. 00:00, szombat | Helyi
Forrás: Oxigén Média Csoport, MTI

Hulladékgazdálkodási rendszer épül Mosonmagyaróvár térségében

Hulladékgazdálkodási rendszer épül Mosonmagyaróvár térségében

Mintegy 3,7 milliárd forintból épül ki Mosonmagyaróvár térségének szárazhulladék-gazdálkodási rendszere.

A 2,8 milliárd forintos uniós forrás mellett a működtető Rekultív Kft., és a 71 tagtelepülés is hozzájárul a jövő márciusig kiépülő új rendszerhez. Az összegből egy, a mostanit kiváltó, annál jóval hatékonyabb hulladékválogató sort, és egy hulladékaprítót szereznek be, és megépíttetik az ezeket befogadó két épületet. A projekt tartalmazza emellett tíz hulladékudvar és 166 hulladéksziget kiépítését. A szelektív gyűjtést elősegítő rendszer 2013 június 30.-áig készül el.

Árvay István mosonmagyaróvári alpolgármester (Fidesz-KDNP), a Mosonmagyaróvár Nagytérségi Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás elnöke az MTI-nek elmondta: a 105 ezer embert ellátó rendszer része a mintegy 1,4 milliárd forintból megépülő jánossomorjai lerakó. Az összegből egy, a mostanit kiváltó, annál jóval hatékonyabb hulladékválogató sort, egy hulladékaprítót szereznek be, valamint megépíttetik az ezeket befogadó két épületet.

A projekt tartalmazza emellett tíz hulladékudvar és 166 hulladéksziget kiépítését; utóbbiak négy, a városokban egyenként 1,5, más településeken 1,1 köbméteres konténerből állnak.

Azt is vállalták, hogy 25 ezer szeletív hulladékgyűjtőt osztanak ki a lakosoknak. A 60-240 literes edényekből minden olyan háztartás kap, amelyben egynél többen élnek - áll a projektről kiadott sajtóanyagban, amelyből az is kiderül: a projekt lezárásának határideje 2013. június 30.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.