Hírek
2017. Január 21. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Influenzajárvány idején a legfontosabb a rendszeres és alapos kézmosás
Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosai Szolgálat szerint járvány idején a fertőzés megelőzésében az általános személyi higiénés magatartás a döntő, ennek egyik legegyszerűbb módja a rendszeres és alapos kézmosás.
A szervezet pénteki, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint kétszer annyian fordultak orvoshoz az influenzás panaszokkal, mint az előző héten, az Országos Epidemiológiai Központ (OEK) Nemzeti Influenza Referencia Laboratóriumában végzett virológiai vizsgálatok során a betegeknél influenza A vírus okozta fertőzést igazoltak.
Az influenza megelőzésének leghatékonyabb eszköze a védőoltás, beadatásának még ilyenkor is lehet szerepe a betegség elkerülésében. Az ebben az időszakban végzett oltások esetén már fennáll a lehetősége annak, hogy az oltott személy azelőtt megbetegszik, hogy a védőoltás kifejtené hatását.
Influenza járvány idején a fertőződés esélye csökkenthető a zsúfolt helyek elkerülésével és az általános személyi higiénés szabályok betartásával, különös tekintettel a kézhigiénére, a köhögéssel-tüsszentéssel kapcsolatos etikettre.
Az ÁNTSZ gyakori, meleg vizes, szappanos kézmosást, tüsszentés, köhögés esetén zsebkendő használatát, a zsúfolt helyektől való távol maradást, a kézfogás mellőzését javasolja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere
Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik
2026. Június 16. 10:00, kedd | Belföld
Leépít a Mediaworks, keddtől felfüggesztik a Bors napilap nyomtatott kiadását
2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld
OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament
Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.
2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak
Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.

