Hírek
2014. Október 27. 00:00, hétfő |
Helyi
Forrás: Hasznos Hírek
Itt megmérheti: ennyi lesz önnél az internetadó
Az internetezők döbbenten olvashatták a hírt: jövőre internetadó lesz Magyarországon, méghozzá brutális mértékű. Emiatt aztán érdemes kipróbálni a számítógépekre, mobilokra és táblagépekre is ingyenes programokat...
Az internetezők ma döbbenten olvashatták a hírt: jövőre internetadó lesz Magyarországon, méghozzá brutális mértékű. Emiatt aztán érdemes kipróbálni a számítógépekre, mobilokra és táblagépekre is ingyenes programokat, amelyek mérik webes adatforgalmunkat, ezek révén már előre tudhatjuk, hogy mennyit netezünk egy (hó)nap alatt, és mennyi adó esik majd a mi adatforgalmunkra.
Ahogy arról már korábban beszámoltunk, kiterjesztik a távközlési különadót, így jövőre már az internetszolgáltatóknak is fizetniük kell majd a sarcot, melyről időközben az is kiderült: váratlanul brutális mértékű lesz. A döntést Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter jelentette be a jövő évi adócsomagról szóló sajtótájékoztatóján.
A hír részletei miatt egyértelmű: rendkívűl hasznos tudni, hogy mivel lehet ingyen mérni az internetes adatforgalmunkat Windowsos számítógépeken, iPhone-okon, iPadeken, valamint androidos okostelefonokon és táblagépeken, hiszen minden megkezdett gigabájtnyi adatforgalmazás után 150 forintos adókötelezettséget ír elő a jövőre életbe lépő szabályozás. (Az adó a szolgáltatót terheli, de a hatalmas összege miatt biztos, hogy valamilyen formában mi is kapunk majd belőle. Mutajuk azokat, amelyek szerintünk a leghasznosabbak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 30. 13:00, csütörtök | Életmód
Sűrítik a hajójáratokat Fonyód és Badacsony között a hosszú hétvégén
A májusi első, hosszú hétvégén sűrűbben közlekednek a menetrend szerint járó hajók Fonyód és Badacsony között - közölte a Balatoni Hajózási (BAHART) Zrt. a honlapján.

