Városlista
2026. március 16, hétfő - Henrietta

Hírek

2011. Október 06. 07:21, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Javulnak a hazai munkaerőpiaci kilátások

Javulnak a hazai munkaerőpiaci kilátások

Annak ellenére, hogy a vállalatok nem igazán bíznak a gazdasági helyzet rövid távú stabilizációjában, egyre többen tervezik új munkaerő felvételét Magyarországon is.

A Regus Business Confidence Index kutatás szerint a hazai cégek körében egyre inkább nő az igény a rugalmas formában foglalkoztatott munkavállalók iránt.

A hazai cégek többsége bővíteni szeretné a munkatársai körét, habár a gazdasági növekedés kilátásait már nem tartják olyan kedvezőnek, mint egy évvel ezelőtt.A Regus Business Confidence Index felmérésében részt vevő magyar vállalatok 51 százaléka nyilatkozta azt, hogy a következő két évben növelni tervezi alkalmazottai számát. Mindez látszólag ellentmond a kutatás többi részében megfigyelhető piaci tendenciának:Magyarország a 2011. áprilisi eredményekhez képest 15 pontot veszített az általános üzleti várakozásokat tekintve, így az indexe jelenleg 90 ponton áll. A munkavállalók iránti megnövekedett kereslet afoglalkoztatási szerkezet átalakulásával magyarázható, amelyben előnyt élveznek azok, akik hajlandóak a hagyományostól eltérő konstrukcióban dolgozni. Ennek egyik jele, hogy a vállalatok egyre több szabadúszót, friss diplomást és távmunkást keresnek, amellyel jelenleg versenyelőnyt, később pedig növekedést kívánnak elérni.

Magyarországon a cégek 59 százalékának várakozásai szerint a gazdasági fellendülés csak 2012 második felére várható A bevételüket növelő vállalatok aránya jelenleg 27 százalék, amely a hat hónappal ezelőtti értékhez képest 11 százalékkal csökkent; a nyereségnövekedésről beszámoló cégek aránya ez idő alatt 5 százalékponttal, 29 százalékra növekedett A vállalatok fele tervezi új alkalmazottak felvételét a következő két évben. A rugalmasabb foglalkoztatási gyakorlat felé tett egyértelmű elmozdulás jeleként a cégek 55 százaléka több szabadúszót, 25 százaléka pedig több távmunkást kíván felvenni a 2011-12-es évben

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 15. 18:18, vasárnap | Belföld

Március 15. - Magyar Péter: a hazánk a Nyugat része

A Deák térről induló rendszerváltó nemzeti menet teljesen megtöltötte az Andrássy utat, majd pedig a Hősök terét is.

2026. Március 15. 10:00, vasárnap | Belföld

Már elérhetők az adóbevallási tervezetek

2026. Március 15. 08:08, vasárnap | Belföld

Március 15. - Kitüntetések - Kossuth-díj