Hírek
2023. Május 14. 07:27, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti
Joe Biden: a fehér felsőbbrendűség a legkomolyabb terrorfenyegetés
A \"fehér felsőbbrendűséget\" nevezte a legsúlyosabb terrorista fenyegetésnek az Egyesült Államok számára Joe Biden szombaton Washingtonban.
Az elnök egy többségében afroamerikai diákok által látogatott fővárosi egyetem (Howard University) végzős hallgatói előtt "kemény valóságnak" nevezte, hogy a rasszizmus régen kettészakította az embereket.
Megfogalmazása szerint az amerikai történelem nem mindig volt egy tündérmese.
Kifejtette, hogy 240 éve zajlik a küzdelem "a legjobb és legrosszabb" amerikaiak között, azaz a mindenki egyenlőnek született eszméje és a rasszizmus általi megosztottság között.
A csata pedig soha nem ér igazán véget - hangoztatta az elnök.
Mindazonáltal a beszéd közben a hallgatóság soraiban többen tiltakozásként hátat fordítottak az elnöknek és a rasszizmus elleni feliratokat tartottak a magasba.
Fotó: Illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 15. 16:00, hétfő | Külföld
Német nagykövet: Németország Európa legerősebb hagyományos hadseregét építi
Németország Európa legerősebb hagyományos hadseregét építi, és \"jóval\" a 2035-ös határidő előtt teljesíti a GDP 5 százalékát kitevő védelmi kiadásokra vonatkozó NATO-elvárást
2026. Június 15. 11:00, hétfő | Külföld
Ukrajnai háború - Kreml: Trump közölte Putyinnal, hogy a harcok beszüntetése érdekében kész hatni az EU-ra és Kijevre
Donald Trump amerikai elnök közölte orosz hivatali partnerével, hogy a harcok beszüntetése érdekében kész befolyást gyakorolni mind az európai országokra, mind Ukrajnára
2026. Június 14. 12:00, vasárnap | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump szerint vasárnap aláírják a megállapodást Iránnal
Donald Trump amerikai elnök szerint vasárnapra tervezik az Egyesült Államok és Irán közötti megállapodás aláírását. Irán ezt egyelőre nem erősítette meg.

