Városlista
2026. június 15, hétfő - Jolán

Hírek

2012. Március 01. 14:09, csütörtök | Külföld
Forrás: OrientPress

Kanada nyáron szigorít a magyar romák miatt

Kanada nyáron szigorít a magyar romák miatt

Csökkent valamelyest januárban és februárban a Kanadában politikai menedékjogot kérő magyar állampolgárok száma, ez a kérdés azonban változatlanul nem kis tehertétel az egyébként kiváló kétoldalú kapcsolatokban.

Magyarország tudja, hogy az ügy politikailag tarthatatlan, főleg, hogy Kanada nyártól szigorítani akar a menekültügyi eljáráson – írja a Népszabadság.

Értesülések szerint az észak-amerikai országban tavaly mintegy 4500 magyar állampolgár adott be menedékkérelmet, ez az összes kérelem közel 18 százaléka. Bár a menekültek etnikai hátterét nem hozzák nyilvánosságra, a sajtóból is az a kép bontakozik ki, hogy döntően romákról van szó. A menekülteket kibocsátó országok listáját toronymagasan Magyarország vezeti, Kína hét százalékkal a második. Az, hogy Magyarország ilyen magasan áll azért is kínos, mert tíz évvel ezelőtt, Csehország esetében Ottawa már hat százaléknál visszaállította a vízumkötelezettséget. Most ez a veszély közvetlenül nem fenyeget. Ennek állítólag az is az oka, hogy Kanada és az Európai Bizottság egy átfogó gazdasági-kereskedelmi egyezményről tárgyal. Ottawa pedig nem akarja megkockáztatni, hogy a vízumkötelezettség esetleges visszaállításával sújtott uniós tagállamok, Magyarország és Csehország „útzárlatot” képezzenek Brüsszelben.Úgy tudni, hogy a magyar és a kanadai hatóságok folyamatos párbeszéddel is próbálják kezelni a helyzetet. Kanadában mindenesetre az idén jelentősen szigorítják a menekültügyi eljárást, próbálják a rendszert kevésbé csábítóvá tenni a visszaélésekkel szemben.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 15. 16:00, hétfő | Külföld

Német nagykövet: Németország Európa legerősebb hagyományos hadseregét építi

Németország Európa legerősebb hagyományos hadseregét építi, és \"jóval\" a 2035-ös határidő előtt teljesíti a GDP 5 százalékát kitevő védelmi kiadásokra vonatkozó NATO-elvárást

2026. Június 15. 11:00, hétfő | Külföld

Ukrajnai háború - Kreml: Trump közölte Putyinnal, hogy a harcok beszüntetése érdekében kész hatni az EU-ra és Kijevre

Donald Trump amerikai elnök közölte orosz hivatali partnerével, hogy a harcok beszüntetése érdekében kész befolyást gyakorolni mind az európai országokra, mind Ukrajnára

2026. Június 14. 12:00, vasárnap | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump szerint vasárnap aláírják a megállapodást Iránnal

Donald Trump amerikai elnök szerint vasárnapra tervezik az Egyesült Államok és Irán közötti megállapodás aláírását. Irán ezt egyelőre nem erősítette meg.