Városlista
2026. április 30, csütörtök - Katalin, Kitti

Hírek

2013. Augusztus 14. 08:59, szerda | Helyi
Forrás: oxigén média

Kevesebb a vízi turista

Kevesebb a vízi turista

A tavalyinál lényegesen kevesebb vízi turista kereste fel idén a Szigetközt. Az árvízről és szúnyoginvázióról szóló híradások nem tettek jót. Az emberek egyre másra mondták le a foglalásokat.

Dunaszigeten kristálytiszta víz, napsütés és csak elvétve repkedszúnyog.

Hétfő déután Dunaszigeten jártunk. Épp vízi túrához készülődtek a gyerekek. Egy olyan táborban vesznek részt, ami a Szigetköz természeti szépségeinek felfedezésére épül.

A diákok nem egyedül vágnak neki az ismeretlennek. Placzer Gábor túravezető elmagyarázta nekik: Mire is kell odafigyelni vízreszálláskor.

A Szigetköz népszerű turisztikai célpont. Nem csak a környező településekről, messzebbről is érkeznek ide pihenni vágyók.

Idén az árvíz és a szúnyogok miatt, jelentősen csökkent a vízituristák száma. Mára azonban normalizálódott a helyzet, hiszen megszűntek a szúnyogok otthonául szolgáló tocsogók.

Aki kedvet kap és szeretne a Szigetközzel megismerkedni, októberig megteheti. Bár az evezőstúrák is erősen időjárásfüggők, általában eddig tart errefelé a szezon.

Címkék: szigetköz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források

Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.