Hírek
2011. Február 17. 07:45, csütörtök |
Helyi
Forrás: InfoMóvár
Kisebb testület, több pénz
Az önkormányzati választások után felált kisebb létszámú képviseletek jelentős pézmegtakarítást jelentettek megyénk önkormányzatainak. A tiszteletdíjakból fennmaradó pénzt legtöbb esetben fejlesztésekre, hiánypótlásokra fordítha
A Megyei Önkormányzat 2010 ősze előtt 41 fővel működött. Az újonnan alakult testeületben azonban már csak 21 képviselő kapott helyett, és ezzel az intézkedéssel közel 62 millió forintot takarított meg a megyei testület.
A győri közgyűlésben szeptembertől mindössze 20 fő dolgozik, a megtakarítás pedig meghaladja a 20 milliót. A forráshiánnyal küszködő Mosonmagyaróváron is sikerült tetemes pénzt a kasszában tartani, hiszen tavaly óta kilenc képviselővel kevesebben, 15-en ülnek a padsorokban. A költségmegtakarítással 12 millióval többet költhetnek fejlesztésekre, beruházásokra.
-imi-
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 12. 07:42, péntek | Belföld
A hétvégén is enyhe, de borult idő várható
A hétvégén is folytatódik az enyhe, de jellemzően borult, párás, olykor tartósan ködös idő, helyenként szitálás is előfordulhat.
2025. December 12. 07:36, péntek | Kék hírek
Újabb három személy letartóztatását rendelte el a bíróság a Szőlő utcai ügyben
Újabb három személy letartóztatását rendelte el a Szőlő utcai ügyben a Budai Központi Kerületi Bíróság egy hónapra - tudatta a Fővárosi Törvényszék közleményben az MTI-vel csütörtökön.
2025. December 12. 07:30, péntek | Belföld
Erkölcsi iránytű, tiszta gondolkodás és állhatatos szív - jellemezte Vitályos Eszter a közmédiát
Átadták a közmédia legrangosabb szakmai díjait.

