Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2012. Február 26. 14:17, vasárnap | Sport
Forrás: Nemzeti Sport Online

Ökölvívás: a címét megvédő Povetkin szoros mérkőzésen legyőzte Huckot

Ökölvívás: a címét megvédő Povetkin szoros mérkőzésen legyőzte Huckot

Az orosz Alekszandr Povetkin, a Bokszvilágszövetség (WBA) világbajnoka megvédte övét, miután Stuttgartban szoros mérkőzésen legyőzte a német Marco Huckot.

A szurkolók és a szakemberek előzetes tippjei szerint a címvédő volt a toronymagas favoritja a szombat esti Alekszandr Povetkin–Marco Huck WBA „reguláris" nehézsúlyú világbajnoki címmérkőzésnek, azonban előbbi öklöző mindössze többségi döntéssel tudta megtartani koronáját. A stuttgarti Sauerland-gálán megrendezett összecsapás szoros, időnként izzadságszagú, dulakodásokkal is tarkított küzdelmet hozott.

A kihívó, cirkálósúlyból fellépő Huck a tőle megszokott agresszív, de meglehetősen pontatlan és nem éppen tankönyvbe illő stílusával igyekezett nyomás alá helyezni, illetve verekedésre kényszeríteni az iskolázottabb orosz bajnokot, akinek láthatóan nem feküdt az ellene irányuló stratégia.

A kiegyenlített találkozó második felére úgy tűnt, Povetkin kondíciója vészesen fogyni kezd, Huck jobb szeme pedig csúnyán megsérült és vérezni kezdett. A 11. és 12. menetben felváltva volt „megfogva” mindkét bunyós, de leütésre nem került sor, így jöhetett a pontozás. A döntnökök végül 114:114, 116:113, 116:112 arányban a 32 éves Povetkint látták jobbnak, aki ezzel megőrizte címét és veretlenségét, míg Huck második vereségét könyvelhette el.

www.profiboksz.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 06. 08:51, szombat | Sport

Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat

A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.

2025. December 06. 08:50, szombat | Sport

Kós Hubert győzött 100 méteres hátúszásban a US Openen

Kós Hubert nyerte a 100 méteres hátúszás pénteki döntőjét a texasi Austinban zajló US Openen.

2025. December 05. 07:37, péntek | Sport

Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt

A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.