Hírek
2021. Szeptember 09. 14:26, csütörtök | Helyi
"Közösen egy csónakban" - Interreg pályázat keretében szervezték meg idén a Volutát
Egy Szlovákia-Magyarország Együttműködési Program keretében valósult meg az idei Voluta, amin összesen 26 csapat vett részt.
A Mosonmagyaróvári Vízisport Egyesület és a szlovákiai KCK Somorja Vízisport Egyesület 2020. január 1-jével indította el közös projektjék, ami a "Közösen egy csónakban" címet viseli. A projekt fő célja a testvérvárosok lakossága között a közös vízitúrákkal népszerűsíteni a dunamenti víziturista lehetőségeket. A projektet az idei, immár 15. Volutával zárták, amin összesen 26 csapat vett részt. A csapatok mix, női és férfi, valamint gyerek kategóriákban mérettethették meg magukat.
A határon átnyúló projekt teljes költsévetése 56 ezer euró volt, aminek keretében korszerűbb kajakokkal, kenukkal bővítették az egyesületek az eszközparkjukat. A remények szerint jövőre már a megszokott formában, a Szent Iván éj környékén, kísérő programokkal szervezik meg a Volutát.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 06. 08:51, szombat | Sport
Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat
A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
2025. December 06. 08:50, szombat | Sport
Kós Hubert győzött 100 méteres hátúszásban a US Openen
Kós Hubert nyerte a 100 méteres hátúszás pénteki döntőjét a texasi Austinban zajló US Openen.

