Városlista
2026. augusztus 3, hétfő - Hermina

Hírek

2023. Április 12. 07:39, szerda | Belföld
Forrás: mti

Közzétette Magyarországra vonatkozó gazdasági prognózisát az IMF

Közzétette Magyarországra vonatkozó gazdasági prognózisát az IMF

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) szerint 5,4 %-ra csökken jövőre az infláció és a gazdasági növekedés is beindul.

Magyarország az IMF januári előrejelzésében nem szerepelt. A kedden ismertetett becslés szerint a magyar GDP idén 0,5 százalékkal, jövőre 3,2 százalékkal nő a tavalyi 4,9 százalékos emelkedést követően.

A jelentés összeállítói szerint Magyarországon az infláció a tavalyi 14,5 százalék után idén 17,7 százalék, jövőre 5,4 százalék lesz, míg a munkanélküliségi ráta a tavalyi 3,6 százalék után 4,1 százalék lesz idén és 3,8 százalék jövőre.

Címkék: gazdaság, infláció

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 03. 10:00, hétfő | Belföld

Hőség - Gajdos László: 10-20 településen problémás a vízellátás

Jelenleg az egész országban biztosított az ivóvízszolgáltatás, 10-20 településen lehetnek problémák, de azokat folyamatosan kezelik - közölte az élő környezetért felelős miniszter vasárnap Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld

Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn

Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.

2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld

Hétvégéig marad a forróság, enyhülés szombattól jöhet

Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.