Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2014. Február 04. 08:07, kedd | Helyi
Forrás: Hasznos Hírek

Lejárt hitelesítésű gázóra alapján nem számlázhat a szolgáltató

Lejárt hitelesítésű gázóra alapján nem számlázhat a szolgáltató

A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH) 1820 gázmérőt vizsgált, ezek közül 278-nak (15 százaléknak) járt le a hitelesítése. Az ilyen mérők adatai alapján nem lehet számlázni - közölte a hatóság.

A jogszabály előírja, hogy a kisfogyasztókat az óracsere előtt 15 nappal kell értesíteni. A vizsgált esetek 36 százalékánál - 660 esetben - maradt el az előzetes értesítés, de végül 593 órát enélkül is lecseréltek.

Az NFH azt tapasztalta, hogy a szolgáltató ott tud legnehezebben mérőt cserélni, ahol az zárt helyen található, 38 órát azért nem tudtak kicserélni, mert a fogyasztó nem működött együtt a szolgáltatóval.

A vizsgálat ideje alatt országosan 258 gázmérővel és számlázással kapcsolatos panasz érkezett a felügyelőségekre. Ezek vizsgálata során 8 lejárt hitelesítésű gázmérőt találtak.

A legkisebb gázmérőket tízévente, a nagyobbakat ötévente kell hitelesítettre cserélni.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 06. 08:51, szombat | Sport

Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat

A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.

2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére

Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.

2025. December 06. 08:50, szombat | Sport

Kós Hubert győzött 100 méteres hátúszásban a US Openen

Kós Hubert nyerte a 100 méteres hátúszás pénteki döntőjét a texasi Austinban zajló US Openen.