Hírek
2013. Február 01. 11:18, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Medvecsalogató a veszprémi állatkertben szombaton
Medvecsalogatóra invitálja az érdeklődőket a veszprémi Kittenberger Kálmán Növény- és Vadaspark szombaton, megtudni, milyen időt jósolnak a macik.
Február 2. a medvenap a népi időjóslásban, így a veszprémi állatkertben is ezen a napon jósoljuk meg a medvék segítségével hogy mikor köszönt be a tavasz - tájékoztatta az MTI-t Szabó Petra projektmenedzser. Hozzátette: várnak mindenkit, aki szívesen segítene előcsalogatni barlangjából a két barnamedvét, Katát és Borit.
A medvelesre érkező első 100 gyermek (3-18 éves kor között) ingyen léphet be az állatkertbe szombaton 11-kor.
A népi hiedelem szerint ha február 2-án süt a nap, akkor a barlangjából kibújó medve meglátja saját árnyékát, ettől megijed, visszabújik, vagyis hosszú lesz a tél. Ha borús az idő, a mackó kint marad, mert már hamar jön a tavasz.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld
Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak
Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.
2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld
3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom
2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld
A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő
Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.

