Hírek
2010. Szeptember 11. 15:03, szombat |
Helyi
Forrás: Nyugathír
Megválaszolatlanok voltak a philadelphiai tolóhajóról elküldött rádióüzenetek
Nem reagált az általa felborított vízibusz és a környező vízi járművek hívására az az uszályt mozgató tolóhajó, amely júliusban két Győr-Moson-Sopron megyei fiatal halálát okozta Philadelphiában.
Nem reagált az általa felborított vízibusz és a környező vízi járművek hívására az az uszályt mozgató tolóhajó, amely júliusban két mosonmagyaróvári fiatal halálát okozta Philadelphiában - állapította meg egy pénteken nyilvánosságra hozott, előzetes amerikai szövetségi vizsgálat.
A Nemzeti Közlekedésbiztonsági Hatóság jelentése szerint a 35 utast - köztük a magyar csoportot - szállító kétéltű vízibuszról az ütközés előtti pillanatokban a tolóhajóra elküldött rádióüzenetek megválaszolatlanok maradtak.
Az uszály felborította, majd legázolta a "kacsahajóként" emlegetett kétéltű járművet. Egy 20 éves magyar fiú és egy 16 éves lány nem élte túl a balesetet. A vizsgálat megállapította, hogy a kábítószer- és alkoholteszt mindkét jármű személyzete esetében negatívnak bizonyult.
A tolóhajó kormányosa élt a törvényi lehetőséggel, amely szerint önmaga elleni tanúskodni nem köteles, és nem válaszolt a tragédia körülményeit kivizsgáló szakemberek kérdéseire.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld
A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
2025. December 07. 10:06, vasárnap | Életmód
Agroinform.hu: a fenyőfát vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel
December első hetében tömegesen is elkezdődött a fenyőfák árusítása az alkalmi árusok utcai és piaci standjain, a vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel otthonában
2025. December 06. 08:51, szombat | Sport
Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat
A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.

