Városlista
2026. március 16, hétfő - Henrietta

Hírek

2020. November 09. 13:44, hétfő | Helyi

Mesterecset - november 15-ig hosszabbította meg gyerek- és diákpályázatát a Magyar Államkincstár

Mesterecset - november 15-ig hosszabbította meg gyerek- és diákpályázatát a Magyar Államkincstár

Meghosszabbította “Mesterecset” gyerek- és diákpályázatának beadási határidejét a Magyar Államkincstár. Két témában várják a kreatív alkotásokat, az új határidő pedig november 15-e, vasárnap.

Rajz, festmény, fotó, kollázs, képregény, makett vagy akár digitális rajz. Számos alkotási mód közül választhatnak azok a gyerekek és fiatalok, akik részt vesznek a Magyar Államkincstár országos, kreatív pályázatán. A Mesterecset fantázianévre hallgató pályázatot hatodik alkalommal hirdette meg a Magyar Államkincstár, célja pedig, hogy felhívja a fiatalok figyelmét a pénzügyi tudatosságra.

Két témában lehet pályázni, az egyik "Én így fizetek 20 év múlva".Itt arra gondoltak, hogy az elmúlt pár száz év alatt is rengeteget változtak a fizetési szokások és a pénzeszközök. Ma már például telefonnal vagy akár okosórával is lehet fizetni, de vajon 20 év múlva hová fejlődhet ez. Erről várják a kreatív alkotásokat. A másik téma pedig azt a címet viseli, hogy “Én így képzelem el a Babakötvényt”.

Négy kategórában lehet pályázni, hagyományos technikával készült művek 5-től 8 éves korig, 9-től 13 éves korig, 14-től 18 éves korig, valamint digitális technikával készült művek.

A szakmai zsűri a legötletesebb alkotásokat értékes vásárlási utalványokkal díjazza, a fődíj mind a négy kategóriában 150000 Ft összegű értékű utalvány.

A határidőt meghosszabbította a Magyar Államkincstár, így november 15-éig várják az alkotásokat a www.mestercset-palyazat.hu oldalon.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2026. Március 16. 12:00, hétfő | Külföld

Március 15. - Nicusor Dan: ez jó alkalom arra, hogy értékeljük a romániai magyarok hozzájárulását nemzetünk fejlődéséhez

Nicusor Dan államfő és Ilie Bolojan miniszterelnök is köszöntötte a romániai magyarokat a nemzeti ünnep alkalmából.