Hírek
2026. Január 11. 08:23, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Meteorológia: a következő egy-két éjszaka még lehet extrém hideg
A következő egy-két éjszaka során még van esély - a péntekihez képest kisebb területen - mínusz 15 Celsius-fok alatti minimum-hőmérsékletre, emiatt vasárnapra virradóan északkeletre, hétfőre virradóan pedig délnyugatra van érvényben elsőfokú figyelmeztető előrejelzés - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombat este.
Azt írták, mínusz 20 fok köré most csak néhol hűlhet le a levegő.
Közölték azt is, nagyjából a 2000-es évek első feléig gyakran előfordult mínusz 20 fok alatti hőmérséklet, utána azonban ezek az események megritkultak; 2009-ben és 2010-ben még nagyobb területen mértek mínusz 20 fok alatti hőmérsékletet, de az ezt követő években elsősorban a fagyzugokban fordult elő ilyen hideg, és nem minden évben.
Általában mínusz 10 és mínusz 20 fok között alakult a legalacsonyabb téli hőmérséklet, és az is leginkább csak lokálisan - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere
Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik
2026. Június 16. 10:00, kedd | Belföld
Leépít a Mediaworks, keddtől felfüggesztik a Bors napilap nyomtatott kiadását
2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld
OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament
Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.
2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak
Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.

