Hírek
2019. Szeptember 17. 07:11, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Országos véradási akciót tartanak péntekig
Hétfőtől péntekig országos véradási akciót tart az egyik munkaerő-toborzással is foglalkozó cégcsoporttal közösen az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) - hangzott el az M1 hétfő délutáni Híradójában.
Azt mondták: 14 városban várják a véradókat. Az OVSZ honlapja szerint ezek: Budapest, Sopron, Szombathely, Zalaegerszeg, Nagykanizsa, Kaposvár, Győr, Pécs, Tatabánya, Veszprém, Szolnok, Szeged, Debrecen, Miskolc.
Azt írták: a kampány célja, hogy felhívja a figyelmet a véradás fontosságára, hiszen a vér csak véradással pótolható, a vérátömlesztésre szoruló betegek gyógyulása az önkéntes véradók segítsége nélkül elképzelhetetlen. A kampány során a véradók a cégcsoport által felajánlott ajándékok közül választhatnak.
Véradó lehet, aki egészségesnek érzi magát, elmúlt 18 éves, de még nem töltötte be a 65. életévét, és testsúlya meghaladja az 50 kilogrammot. A regisztrációhoz személyi igazolvány, lakcímkártya és TAJ-kártya szükséges - olvasható az OVSZ honlapján.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld
Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn
Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.
2026. Augusztus 03. 07:19, hétfő | Belföld
Forsthoffer Ágnes egyeztetésre hívja a kormány és a parlamenti pártok vezetőit
2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld
Hétvégéig marad a forróság, enyhülés szombattól jöhet
Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: 700 megawattal kevesebbet fogyasztottak a csúcsidőszakban a magyarok
Vasárnap este 19 órakor, a csúcsidőszakban 5700 megawatt volt az ország terhelése a tervezett 6400 helyett, így 700 megawattal fogyasztottak kevesebbet a magyarok - jelentette be a miniszter a Facebook-oldalán.

