Hírek
2011. Szeptember 02. 14:15, péntek |
Helyi
Forrás: Mosonmagyaróvár Önkormányzat
Plakátkiállítás a globalizáció húsbavágó kérdéseiről
E l f o g y a s z t j u k a j ö v ő n k?
A Mosonmagyaróvári Városi Kollégiumban augusztus 31-én, 17 órakor a tanévnyitó ünnepség keretében nyílt környezetvédelmi kiállítás, a globális neveléssel foglalkozó Anthropolis Egyesület támogatásával.
A kiállítás egy olyan regionális együttműködés keretében valósult meg, amelyben négy ország (Ausztria, Magyarország, Szlovákia, Szlovénia) egy-egy civil szervezete vett részt. A bemutató célja nemcsak az, hogy felhívja a figyelmet a globalizáció néhány káros következményére.
A szervezetek az elgondolkodtatáson túl aktív cselekvésre is szeretnének ösztönözni. Ezért lett a kiállítás fő üzenete: Egyszerű döntések változtatják meg a világot! Mindennapi döntéseink egy része közvetett és gyakran káros hatással van azok életére, akik a bolygónk tőlünk távoli pontjain élnek.
Viselkedésünk akár kismértékű változtatásával is javíthatunk mások életkörülményein, lakjanak Üzbegisztántól az Amazonas-menti esőerdőkig bárhol a világon. Számtalan döntésünkkel segíthetünk. Ezeket a globális üzeneteket tizenegy óriásplakát közvetíti a látogatók részére.
A kiállítás 2011. szeptember 30-ig tekinthető meg az intézmény Gorkij utca 3. szám alatti épületében, naponta 8.00 és 20.00 óra között.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Január 29. 07:49, csütörtök | Életmód
Elhunyt Voith Ági színművész
Elhunyt Voith Ági Jászai Mari-díjas színésznő, rendező, érdemes és kiváló művész. A József Attila Színház örökös tagját 81 éves korában, szerdán érte a halál - tudatta a színház az MTI-vel.
2026. Január 29. 07:48, csütörtök | Életmód
Kína ízeit és a medvék világát mutatják be a Fővárosi Állatkertben a hétvégén
Péntektől három estén Kína ízeivel, vasárnap nap közben pedig a medvék világával ismerkedhetnek a látogatók a Fővárosi Állat- és Növénykertben.

