Városlista
2025. december 17, szerda - Lázár

Hírek

2013. November 14. 17:04, csütörtök | Helyi
Forrás: Oxygen Media, VÜF

Pótolják a kivágott fákat

Pótolják a kivágott fákat

445 db fát és örökzöldet ültetnek Mosonmagyaróváron, az őszi fásítás keretében. A növények főként a kivágott fák helyére, és az új utcákba kerülnek. A zöldterületek fejlesztésére 20 millió forint áll rendelkezésre.

Zajlik az őszi fásítás Mosonmagyaróváron. A Városüzemeltető munkatársai a lakossági igényekhez alkalmazkodva ültetik ki a növényeket. Itt például, egy játszótér mellé kerülnek, a majd nyáron árnyékot adó fák. A növények kiválasztásánál sok mindent figyelembe kell venni.

A legnagyobb feladat a Kandó Kálmán utca fásítása volt. Itt, az útépítés miatt, sok növényt kellett kivágni. Ezeket most pótolták. 60 facsemete lelt itt otthonra. Idén a zöldfelületekre több pénz jutott, mint az előző években.

Az önkormányzat azt szeretné kérni a lakóktól, hogy vigyázzanak a növényekre, hiszen mindannyiunk érdeke egy szép-rendezett város.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi

Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád

Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.

2025. December 17. 07:52, szerda | Bulvár

HUN-REN: ökológiai szempontból jobb a valódi fenyőfa, mint a műfenyő

Ökológiai szempontból jobb valódi fenyőfát vásárolni karácsonyra, mint műfenyőt - hívja fel a figyelmet Aszalós Réka, a Magyar Kutatási Hálózat (HUN-REN) Ökológiai Kutatóközpontjának tudományos munkatársa.

2025. December 17. 07:51, szerda | Életmód

Nyolc év után ismét Magyarországon ad koncertet a The Prodigy

Nyolc év után ismét Magyarországon ad koncertet a The Prodigy. Az elektronikus zene történetének egyik legnagyobb hatású formációja július 4-én a SopronFest színpadán tér vissza a magyar közönség elé

2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld

Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet

Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.