Hírek
2020. Szeptember 10. 17:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Prostituáltat futtató emberkereskedő ellen indult eljárás Szegeden
Élettársát prostituáltnak eladó szegedi férfi ellen indult eljárás, az ügyészség indítványozta a gyanúsított letartoztatását - közölte a Csongrád-Csanád Megyei Főügyészség szóvivője csütörtökön az MTI-vel.
Szanka Ferenc közölte, a július eleje óta szökésben lévő férfit a sértett megtévesztésével és a vele kapcsolatban fennálló befolyási viszonnyal visszaélve elkövetett emberkereskedelem bűntettével gyanúsítják.
A megalapozott gyanú szerint a férfi 2017 elején párkapcsolatban élt Szegeden egy fiatal nővel. Egy állítólagos adósságára hivatkozva és a nő érzelmeit kihasználva rávette arra, hogy külföldön keresse meg a tartozás ellenértékét, de hogy azt milyen munkával kell elérnie, ekkor még nem közölte vele. Hamis indokkal átvitte bűntársai lakásába, majd ott szembesítette azzal, hogy 1,7 millió forintért eladta őt, és prostituáltként kell dolgoznia. Amikor a sértett távozni akart, a gyanúsított bűntársai megakadályozták őt ebben, bántalmazták, iratait és mobiltelefonját elvették. Az állandó, rendszeres erőszakos fellépésekkel, megfélemlítéssel, szidalmazásokkal és fenyegetésekkel lelkileg megtört sértettnek előbb Szegeden, majd Németországban és Ausztriában kellett prostitúciós tevékenységet folytatnia. Több hónap után sikerült megszabadulnia fogvatartóitól, akiknek a prostitúcióból származó bevételéből Magyarországon 950 ezer forint, Németországban és Ausztriában több mint 30 ezer eurót adott át.
A fiatal nő súlyos lelki sérüléseket szenvedett, és az emiatt kialakult pszichés és testi tünetei miatt orvosi kezelésre szorult.
A gyanúsított többszörösen büntetett előéletű, cselekményét két, végrehajtásában felfüggesztett szabadságvesztés hatálya alatt követte el. Társait július elején tartoztatták le, a szökésben lévő gyanúsítottat elfogatóparancs alapján vették őrizetbe. Felmerült annak gyanúja is, hogy tartózkodási helyén kábítószert tárolt, valamint kiskorú élettársát is prostituáltként futtatta - tudatta a csoportvezető ügyész.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 03. 07:19, hétfő | Belföld
Forsthoffer Ágnes egyeztetésre hívja a kormány és a parlamenti pártok vezetőit
2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld
Hétvégéig marad a forróság, enyhülés szombattól jöhet
Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: 700 megawattal kevesebbet fogyasztottak a csúcsidőszakban a magyarok
Vasárnap este 19 órakor, a csúcsidőszakban 5700 megawatt volt az ország terhelése a tervezett 6400 helyett, így 700 megawattal fogyasztottak kevesebbet a magyarok - jelentette be a miniszter a Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

