Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2011. Október 11. 14:17, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Rendelettervezet a fagykárt szenvedett gazdálkodók megsegítéséért

Rendelettervezet a fagykárt szenvedett gazdálkodók megsegítéséért

A Vidékfejlesztési Minisztérium közigazgatási egyeztetésre bocsájtotta 'A vidékfejlesztési miniszter VM rendelete a 2011 májusában fagykárt szenvedett mezőgazdasági termelők hitelhez jutási lehetőségéről' című anyagát.

A Vidékfejlesztési Minisztérium kezdeményezésére a kormány határozatot hozott a 2011 májusában fagykárt szenvedett mezőgazdasági termelők megsegítéséről, melynek alapján a szaktárca rendelettervezetet készített a kedvezményes, hosszú lejáratú Fagykár Forgóeszköz Hitelprogramról. A jelenlegi uniós jogszabályok alapján a tervezetet be kell mutatni az Európai Bizottságnak, a program a brüsszeli hozzájárulás után indulhat el.

A rendelet tervezete elérhető a www.kormany.hu weblapon keresztül.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére

Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.

2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld

Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak

Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.

2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld

3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom

2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld

A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő

Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.