Városlista
2026. augusztus 3, hétfő - Hermina

Hírek

2017. Július 04. 07:34, kedd | Belföld
Forrás: mti

Romboló gránátot találtak Ráckeresztúron

Romboló gránátot találtak Ráckeresztúron

Második világháborús romboló gránátot találtak egy építkezésen hétfő este Ráckeresztúron. A tűzszerészek nem sokkal éjfél előtt fejezték be a helyszíni munkát, a gránátot a honvédség központi gyűjtőhelyére szállítják

- közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az MTI-vel. Tóbiás Tünde tájékoztatása szerint a csaknem 100 kilogrammos szovjet romboló gránátot földmunkák során találták a munkások. Az azonosítás idejére a környéket lezárták. Ez négy házat, és 8-10 lakót érintett, akiknek azonban nem kellett elhagyniuk otthonaikat.

A tűzszerészek a gránátból a fenékgyújtót kiszerelték, a detonátort azonban nem sikerült kiszedniük, így azt a gyújtószerkezettel együtt megsemmisítik. A bombatestet a honvédség központi gyűjtőhelyére szállítják - tette hozzá a kommunikációs tiszt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 03. 10:00, hétfő | Belföld

Hőség - Gajdos László: 10-20 településen problémás a vízellátás

Jelenleg az egész országban biztosított az ivóvízszolgáltatás, 10-20 településen lehetnek problémák, de azokat folyamatosan kezelik - közölte az élő környezetért felelős miniszter vasárnap Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld

Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn

Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.

2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld

Hétvégéig marad a forróság, enyhülés szombattól jöhet

Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.