Hírek
2012. Április 16. 14:17, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Sétával gyógyítható a depresszió
Nincs egyszerűbb, mint a séta beiktatása a napi menetrendbe, amivel még ráadásul olyan betegségek is gyógyíthatók, mint a depresszió – állítják legújabb tanulmányukban skót kutatók.
Azt már korábban kimutatták, hogy az intenzív mozgás csökkenti a depresszió tüneteit, de a hatása kevésbé megerőltető mozgástevékenység esetén eddig nem volt tisztázott. Most azonban a Mental Health and Physical Activity című folyóiratban megjelent tanulmány rámutatott, hogy a séta is jó hatással van a depresszió kezelésére.
Minden tizedik ember szenved élete során depressziótól. Lehet kezelni gyógyszerrel, de az enyhébb tünetekkel rendelkező pácienseknek a mérsékelt vagy intenzív mozgás önmagában is gyógymód lehet. A kutatók mindezt 341 beteg megfigyelése alapján állapították meg – írja a BBC.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.

