Városlista
2026. augusztus 3, hétfő - Hermina

Hírek

2019. Január 28. 18:11, hétfő | Belföld
Forrás: MTI - illusztráció: pixabay

Sok a lakástűz az idén

Sok a lakástűz az idén

Az év eddigi időszakában 750 lakástűzhöz riasztották a tűzoltókat; 24 eset volt halálos kimenetelű, csak az elmúlt hétvégén öt ember halt meg.

A katasztrófavédelem statisztikai adatai szerint januárban eddig átlagosan óránként történt egy lakástűz Magyarországon. Naponta három-négy otthon semmisül meg a felelőtlenségre visszavezethető tüzek miatt - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője hétfőn az MTI-vel.

Mukics Dániel azt írta: összehasonlításul közölte: tavaly, egész januárban 661 lakástűzhöz riasztották a tűzoltókat, ebből 13 volt halálos.

A szóvivő kiemelte: a téli időjárásban gyakoriak a lakástüzek, mivel az emberek több időt töltenek otthon, többet főznek, többet kell világítani, intenzíven kell fűteni.

Kitért arra is, hogy a halállal végződő lakástüzek áldozatai szinte kivétel nélkül egyedül élő idős emberek. Ezért a katasztrófavédelem mindenkit arra kér, hogy figyeljenek egyedül élő idősebb hozzátartozójukra, szomszédjukra, ismerősükre.

Mukics Dániel jelezte, ajánlott beszerezni füstérzékelőt, hiszen a statisztikák szerint nagyobb tűz nem keletkezett azokban a lakásokban, házakban, ahol volt ilyen eszköz.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld

Hétvégéig marad a forróság, enyhülés szombattól jöhet

Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld

Kapitány István: 700 megawattal kevesebbet fogyasztottak a csúcsidőszakban a magyarok

Vasárnap este 19 órakor, a csúcsidőszakban 5700 megawatt volt az ország terhelése a tervezett 6400 helyett, így 700 megawattal fogyasztottak kevesebbet a magyarok - jelentette be a miniszter a Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Gajdos László: érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén a takarékossági felhívás nyomán

Érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén, ezen belül is Pismány városrészben az önkéntes víztakarékosságra felszólító felhívás nyomán, ugyanakkor továbbra is érvényben marad a harmadfokú vízhasználati korlátozás