Városlista
2026. augusztus 3, hétfő - Hermina

Hírek

2011. Szeptember 03. 07:41, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

Sosem gyilkolt juhokat a tasmán tigris

Sosem gyilkolt juhokat a tasmán tigris

75 éve, hogy elpusztult a thylacine nevű faj utolsó ismert példánya.

A tasmán tigrisként emlegetett különleges erszényes ragadozó ellen az ausztrál gazdák azért indítottak hajtóvadászatot, mert meg voltak győződve arról, hogy juhaikra vadászik - a legfrissebb kutatások szerint azonban az állat képtelen lett volna elejteni egy kifejlett birkát.

A furcsa erszénye húsevő utolsó ismert példánya egy hím volt, amely a Ben névre hallgatott, és amely a tasmániai Hobart Állatkertben pusztult el 1936-ban. A faj egykoron benépesítette egész Ausztráliát és Új-Guineát, az európai telepesek megjelenése után azonban élettere egyre zsugorodott, a 19. század végére pedig már kizárólag Tasmániában élt néhány példány belőlük.

Sorsát az a hiedelem pecsételte meg, amely szerint előszeretettel vadászott juhokra - ez volt az oka annak, hogy az ausztrál gazdák hajtóvadászatot indítottak ellene, és végül teljesen ki is pusztították. Márpedig a tudósok szerint az állat képtelen volt elejteni egy kifejlett juhot - írja a Journal of Zoology.

A tasmán tigris állkapcsának elemzése során ugyanis megállapították, hogy az túl gyenge lett volna ahhoz, hogy segítségével az állat megöljön egy juhot - még egy bárány elejtése is nagy erőfeszítésébe került volna. Az erszényes a szakértők szerint nagy valószínűséggel apró rágcsálókkal táplálkozott - ez pedig azt jelenti, hogy sok más fajhoz hasonlóan ez a különleges állat is a céltalan emberi erőszak áldozata lett.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: tudós

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld

Hétvégéig marad a forróság, enyhülés szombattól jöhet

Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld

Kapitány István: 700 megawattal kevesebbet fogyasztottak a csúcsidőszakban a magyarok

Vasárnap este 19 órakor, a csúcsidőszakban 5700 megawatt volt az ország terhelése a tervezett 6400 helyett, így 700 megawattal fogyasztottak kevesebbet a magyarok - jelentette be a miniszter a Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki: