Hírek
2016. November 12. 14:39, szombat |
Életmód
Forrás: mti
Szaunázással is érdemes erősíteni az immunrendszert
Balaicza Erika belgyógyász szerint a téli időszak előtt fontos az immunrendszer felkészítése, amelyet szaunázással, valamint hideg-meleg váltottvizes zuhanyozással is meg lehet tenni.
A szakember az M1 aktuális csatorna szombati műsorában azt mondta, az immunrendszer nehezen tud alkalmazkodni a hőmérsékleti váltásokhoz, de ehhez szoktatni lehet a szervezetet szaunázással és váltottvizes zuhanyozással.
Hozzátette: jó, ha az emberek "nem tömik tele magukat műanyag-élelmiszerekkel", mert azok kimutathatóan csökkentik az immunsejtek termelődését és azok aktivitását is.
Balaicza Erika szerint a vitaminok és ásványi anyagok mellett szükség van gyógynövények fogyasztására is akár tea, akár kivonatot tartalmazó kapszulák formájában.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 29. 07:49, csütörtök | Életmód
Elhunyt Voith Ági színművész
Elhunyt Voith Ági Jászai Mari-díjas színésznő, rendező, érdemes és kiváló művész. A József Attila Színház örökös tagját 81 éves korában, szerdán érte a halál - tudatta a színház az MTI-vel.
2026. Január 29. 07:48, csütörtök | Életmód
Kína ízeit és a medvék világát mutatják be a Fővárosi Állatkertben a hétvégén
Péntektől három estén Kína ízeivel, vasárnap nap közben pedig a medvék világával ismerkedhetnek a látogatók a Fővárosi Állat- és Növénykertben.
2026. Január 27. 07:34, kedd | Életmód
Szálló por - Sokat javult a levegőminőség az országban
Sokat javult a levegő minősége az országban a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) hétfőn közzétett, az előző napi méréseket ismertető térképe szerint.
2026. Január 26. 06:57, hétfő | Életmód
Scherer Péter vehette át az idei Páger Antal-színészdíjat
Scherer Péter vehette át az idei Páger Antal-színészdíjat. A makói önkormányzat elismerését vasárnap Farkas Éva Erzsébet (Fidesz-KDNP) polgármester adta át a Hagymaházban.

