Városlista
2026. január 29, csütörtök - Adél

Hírek

2015. Március 30. 17:08, hétfő | Belföld
Forrás: Könyvkultúra Magazin/László T. András

Száztíz éve született a Piszkos Fred szerzője

Száztíz éve született a Piszkos Fred szerzője

Életművét manapság már az irodalmi körök is nagyra értékelik…

Rejtő Jenő, avagy P. Howard 110 esztendővel ezelőtt, 1905. március 29-én született Budapesten. Legnépszerűbb könyvei, immár a klasszikusok a maguk nemében, A csontbrigád, Az elveszett cirkáló, A szőke ciklon, A láthatatlan légió, A 14 karátos autó, Az előretolt helyőrség, Vesztegzár a Grand Hotelben és a Piszkos Fred, a kapitány. Műveit számtalan nyelvre lefordították, igaz, nehezen hihető, hogy hamisítatlan pesti humora visszaadható-e.

Ha szép, az sem baj, hogy semmi értelme
Kiszólásai, csattanói ma is közszájon forognak, regényein nemzedékek nőttek fel.
Íme, néhány idézet az örökbecsű hagyatékból:

„Mit csinál az ember, aki felhagy minden reménnyel? Megmondta Dante. Elmegy a pokolba.
Sötétben minden város fekete.
Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!
Az élet olyan, mint a füst. Elillan, mielőtt még igazán boldog voltál.
A nő olyan, mint egy költői hasonlat – ha szép, az s
em baj, hogy semmi értelme.”

És még sokáig folytathatnánk, de nincs értelme, tessék csak Rejtőt olvasni, deresedő fejjel sem szégyen.
Folytatás…

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld

Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja

Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.

2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld

Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas

Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.

2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld

Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása

Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.

2026. Január 28. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukránok támogatják a TISZA Pártot