Hírek
2012. Április 25. 14:07, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Széll Kálmán inflációt gerjeszt
A Magyar Nemzeti Bank keddi kamatdöntő ülésén majdhogynem mellékes volt a kamatdöntés.
A 7 százalékos ráta tartását előzetesen mindenki biztosra vette, és a jegybank Monetáris Tanácsa nem is okozott meglepetést. A Széll Kálmán Terv 2.0-ás tervezetéről viszont annál inkább faggatták Simor Andrást.
Az MNB elnök szerint jövőre számottevően magasabb lesz az infláció, mint azt a konvergencia-program előtt várták. A jegybank szakértői ugyanis arra számítanak, hogy a kormányzati intézkedések visszafogják majd a keresletet és a beruházásokat is. Simor András azt mondta, hogy a tervezett adóintézkedések emelik a ugyan az inflációt, de a keresletszűkülés miatt a másodlagos hatás mérsékelt lesz, a munkanélküliség viszont magas szinten maradhat.
A jegybankelnöknek volt egy érdekes megjegyzése: a tranzakciós adó esetében megfontolandónak tartja, hogy a készpénztranzakciókra nagyobb kulcsot vezessenek be. Azt viszont Simor András egyértelművé tette, hogy a pénzmozgásra kivetett forgalmi típusú adó ronthatja az ország tőkevonzó képességét és a pénzügyi közvetítőrendszer hatékonyságát. A jegybank és a Bankszövetség szakértői is úgy látják, hogy a tranzakciós adó jelentős készpénzhasználatra ösztönözheti a lakosságot, és erősítheti a szürke illetve a feketegazdaságot.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével
Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.
2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
