Hírek
2024. Augusztus 27. 06:00, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Szijjártó Péter: újabb fontos mérföldkőhöz ért el a paksi építkezés
Az 5-ös blokk nukleáris szigete alatti talajszilárdítási munkálatok eredményesen befejeződtek, így újabb fontos mérföldkőhöz ért el a paksi építkezés
- írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldalán hétfőn.
Bejegyzésében a miniszter kiemelte: az elmúlt időszak energiapolitikai viszontagságai ismételten rámutattak arra, hogy igazából azok az országok vannak biztonságban, amelyek saját maguk elő tudják állítani az általuk igényelt energia nagy részét.
Magyarország adottságai nyomán ebből számunkra az a feladat akad, hogy fel kell gyorsítani a Paksi Atomerőmű két új blokkjának építését - fogalmazott.
Szijjártó Péter közölte: hétfőn telefonon egyeztetett Alekszej Lihacsovval, a Roszatom vezérigazgatójával abból az alkalomból, hogy a paksi beruházás ismételten fontos mérföldköveken jutott túl. Az ötös blokk nukleáris szigete alatti talajszilárdítási munkálatok eredményesen befejeződtek, így megkezdték a hatos blokk nukleáris szigetének talajszilárdítását is.
Mindezekkel párhuzamosan zajlik a teljes talajkiemelés munkálatainak előkészítése, a kijelölt alvállalkozó folyamatosan vonul fel a területre, így szeptember közepén kezdetét veheti a teljes talajkiemelés is - jelezte a miniszter. Hozzátette, hogy már 24 ezer cölöp került le a földbe a talajelőkészítési munkák során, így a szükséges cölöpök kis híján egyharmada már a helyén van.
A Roszatom vezérigazgatójával áttekintették a következő hetek fontos feladatait, amelyek szükségesek ahhoz, hogy a beruházás tovább gyorsuljon; a helyszínen már több mint ezren dolgoznak és ez a szám jelentősen növekedni fog a következő időszakban - ismertette Szijjártó Péter.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 03. 10:00, hétfő | Belföld
Hőség - Gajdos László: 10-20 településen problémás a vízellátás
Jelenleg az egész országban biztosított az ivóvízszolgáltatás, 10-20 településen lehetnek problémák, de azokat folyamatosan kezelik - közölte az élő környezetért felelős miniszter vasárnap Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld
Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn
Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.
2026. Augusztus 03. 07:19, hétfő | Belföld
Forsthoffer Ágnes egyeztetésre hívja a kormány és a parlamenti pártok vezetőit
2026. Augusztus 03. 06:00, hétfő | Belföld
Hétvégéig marad a forróság, enyhülés szombattól jöhet
Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

